Aktualności

Pełnomocnik młodzieży działa

Jak się okazuje, młodzi suwalczanie mają wiele spraw, którymi chcą się dzielić z Wojciechem Zoniem, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Suwałk ds. Młodzieży.

- Wbrew powszechnej opinii młodzieży nie zależy jedynie na przebywaniu w wirtualnym świecie, czy też jak najszybszym opuszczeniu tego kraju – mówi W. Zoń. - Priorytetem nie są też imprezy – bo jak się okazuje młodzi ludzie mają o wiele ciekawsze pomysły na zagospodarowanie swego wolnego czasu. Sprawy z którymi zgłasza się do mnie młodzież to przede wszystkim interes całej grupy czy społeczności. Mniej jest spraw jednostkowych.

Jak dodaje Zoń, podczas dyżurów oraz konsultacji mailowych, telefonicznych i zwykłych rozmów są przez niego rozpatrywane głównie sprawy, które wymagają większego zainteresowania lub wsparcia instytucji, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Podczas swoich spotkań z młodzieżą Wojciech Zoń zetknął się z takimi sprawami jak: zbyt mała liczba miejsc bezpiecznego parkowania dla rowerów na terenie miasta. Rozpatrywał też wnioski związane z korzystaniem z infrastruktury sportowej. Młodzież do Pełnomocnika kierowała również pytania o wsparcie różnych imprez i działań.

- Zdarzają się też prośby o rozwiązanie konfliktów czy wyjaśnienie wątpliwości wynikających głównie z uzyskiwania przez młodzież informacji z  niesprawdzonych źródeł – informuje Wojciech Zoń - Młodym ludziom zależy przede wszystkim na tym, by Suwałki stały się miastem lepszym, otwartym, dającym większe możliwości rozwoju i zatrudnienia. Poprzez aktywność społeczną przy wsparciu organizacji pozarządowych i samorządów młodzież stara się robić coś dobrego dla całej społeczności – jest to niezwykle cenne – dodaje Zoń.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałki ds. Młodzieży za cel stawia sobie pomoc w ułatwianiu młodzieży realizacji ich pomysłów. Wojciech Zoń liczy, że dzięki wspaniałym młodym ludziom Suwałki dalej będą zmieniać się na lepsze.

Szczegóły dotyczące kontaktu z Wojciechem Zoniem znajdziecie Państwo tutaj.

29
Lipiec