Aktualności

Puchar Mistrza Węgier w Suwałkach

W dniach 25-28 lipca br. na Jeziorze Balaton odbywały się Otwarte Mistrzostwa Węgier klasy CADET, w których wzięły udział załogi Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki i odniosły olbrzymi sukces zdobywając złoto.

Puchar Mistrza Węgier w klasyfikacji generalnej wywalczyła załoga w składzie: Eryk Martynko na sterze i Kinga Martynko na załodze zajęli I miejsce.

Pozostałe dwie załogi w klasyfikacji generalnej osiągnęły również bardzo dobre pozycje:

• Mateusz Topolski z Julią Kundzicz - VIII miejsce
  • Julia Hościłowicz z Michaliną Hościłowicz - XIII miejsce

Jednocześnie Julia z Michaliną w rywalizacji dziewcząt zdobyły brązowy medal. W zaciętej rywalizacji startowało 40 załóg z Węgier, Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Rosji. Od 29 lipca zaczynają się Mistrzostwa Europy klasy CADET, a trening na Mistrzostwach Węgier prognozuje bardzo dobrze i rozbudza nadzieje na dalsze sukcesy.