Aktualności

Rekordy lekkoatletów w Zamościu

Młodzi lekkoatleci suwalskiej „Hańczy” wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce, które zostały rozegrane w Zamościu. Razem zawodnicy zdobyli 9 medali, po trzy każdego koloru i 27 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu.

Bardzo dobry występ zanotowała Weronika Morusiewicz, zdobywając dwa złote medale w biegach płotkarskich. Weronika wygrała bieg na 100m ppł. rezultatem 15.62 oraz zwyciężyła na dystansie 300m ppł. /46.48/, w obu biegach ustanawiając rekordy życiowe. Zwycięstwa zapewniły jej bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które
z końcem miesiąca września zostaną rozegrane w Zielonej Górze. Damian Sudnik wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą, ustanawiając rekord życiowy rezultatem 12.36m. W tej samej konkurencji Filip Bartoszewicz zdobył medal srebrny, uzyskując 12.29m.

W rywalizacji skoczków wzwyż na drugim stopniu podium uplasował się Piotr Staszkiewicz, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165cm /r. życ./. Niezwykle ambitnie w biegu na 600m walczyła Ania Gryc, zdobywając rezultatem 1.41.13 /r. życ./ medal brązowy, zaś jej koleżanka Ewelina Czarniecka zajęła 5 miejsce w skoku w dal wynikiem 4.66m. Kamila Turowicz wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą wynikiem 10.76m oraz brązowy medal w rzucie oszczepem, z nowym rekordem życiowym 36.57m. Brązowy medal w biegu na 300m zdobył Adam Miłowicki, ustanawiając rezultatem 38.93 rekord życiowy.