Aktualności

Ruszyło głosowanie

Zakończył się I etap konsultacji społecznych związanych z Parkiem przy ul. Nowomiejskiej. Po zebraniu uwag od mieszkańców pora na ostateczną fazę czyli głosowanie i wybór ostatecznego projektu.

- Chcemy by powstał zupełnie nowy teren rekreacyjny na północy Suwałk. U zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej na blisko 2ha działce znajdzie się nowy park. O tym jak będzie wyglądał zdecydują mieszkańcy Suwałk. Właśnie rusza głosowanie internetowe, które potrwa do 12 marca – informuje Czesław Renkiewicz’, Prezydent Suwałk.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Od 6 do 19 lutego zbierane były uwagi do tych projektów. Dodatkowo  w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców.

Suwalczanie obecni na spotkaniu zwracali uwagę na to , że powinno być to typowe miejsce do rekreacji i odpoczynku z jak największą ilością zieleni i ścieżek umożlwiających spacerowanie również osobom niepełnosprawnym. Zwrócono uwagę na psie pakiety, źródełka do wody pitnej oraz poddano pod rozwagę czy nie zbudować tam niewielkiego placu zabaw dla dzieci. Suwalczanie byli zdania, że myjnia samochodowa powinna zniknąć z tego terenu, a na jej miejscu mogłaby się pojawić niewielka gastronomia.

Wszystkie uwagi zostały zebrane i z ich rozpatrzeniem można zapoznać się pobierając załącznik u dołu strony.

Zarząd Dróg i Zieleni poprawił 4 koncepcje uwzględniając sugestie Suwalczan i z ich ostatecznymi wersjami można zapoznać się poniżej. Tam znajdą Państwo również ankietę, w której należy oddać głos.

Nowe poprawione warianty uwzględniają najczęściej zgłaszane uwagi, jakimi były: wprowadzenie większej ilości zieleni niskiej oraz drzew, wygospodarowanie miejsca na małą gastronomię oraz urządzenia zabawowe dla dzieci, zrezygnowanie z myjni samochodowej. Uwzględniono także postulat umieszczenia obiektów małej architektury, takich jak ławki, kosze, poidełka, huśtawki, hamaki itp.

27
Luty