Aktualności

S8 Suwałki - Białystok - wciąż brak konkretów

W czwartek (13 czerwca) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - wraz z lokalnymi parlamentarzystami – wziął udział w posiedzeniu Komisji Infrastruktury w Sejmie. Rozmawiano o budowie drogi ekspresowej łączącej Suwałki z Białymstokiem.
 
- Od lat wraz z podlaskimi samorządami oraz przedsiębiorcami mówimy o tym, że budowa tej drogi jest niezwykle potrzebna dla naszego regionu. Od urzędników Ministerstwa Infrastruktury usłyszeliśmy, że musi zostać opracowana strategiczna ocena oddziaływania tej drogi na środowisko oraz to, że powstaje analiza ekspercka związana z budową dróg w naszym regionie. Ta ostatnia ma być gotowa jeszcze w tym roku – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
 
Droga ekspresowa S8 Białystok- Suwałki jest wpisana do krajowego planu budowy dróg jednak wciąż przed urzędnikami konieczne prace koncepcyjne i projektowe.
 
- Kiedy ruszy budowa? Widać, że sprawa ponownie jest odwlekana w czasie. Wyszliśmy z tego spotkania z przeświadczeniem, że musimy ponownie "zaostrzyć" nasze działania w tej sprawie. Bez tego ta droga nigdy nie powstanie – podsumowuje wyniki spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
 
W Warszawie byli również m.in.burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, Tomasz Klim, zastępca Prezydenta Białegostoku, a także Witold Karczewski i Tadeusz Topczewski- byly dyrektor GDDKiA z Białegostoku.

13
Czerwiec