Aktualności

Spotkanie z Wojewodą Podlaskim

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się w sobotę (10 lutego) z nowym Wojewodą Podlaskim Jackiem Brzozowskim. Rozmowa dotyczyła spraw bieżących dotyczących współpracy pomiędzy samorządem i Rządem RP.

W spotkaniu udział wzięli: Jacek Niedźwiedzki, Poseł na Sejm RP, Anna Naszkiewicz, Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej. Wojewodzie towarzyszyła żona.

- Cieszę się z możliwość spotkania i omówienia spraw bieżących, które dotykają polskie miasta i gminy. Mamy wiele uwag, wiele propozycji zmian i liczę na owocną współpracę z Panem Wojewodą, podległymi instytucjami oraz polskim rządem – mówił Prezydent Suwałk.

W trakcie spotkania poruszono między innymi zaangażowanie Miasta Suwałki w aplikacje do programu Maluch + czy sprawy związane z oświatą i subwencjami państwa dla samorządu.

- Deklaruję pełną chęć współpracy i pomocy dla Miasta Suwałki – podkreślił Jacek Brzozowski, Wojewoda PodlaskiJako osoba wywodząca się z samorządu doskonale wiem z jakimi problemami się Państwo zmagacie i będę starał się temu zaradzić – dodał Wojewoda.

10
Luty