Aktualności

Suwalscy Seniorzy mają miejsca do spotkań

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w środę (10 stycznia) umowy na prowadzenie 4 Klubów Seniora. Wszystkie prowadzone będą przez Stowarzyszenia pracujące na rzecz suwalskich seniorów. Umowy zawarto na 2 lata. Warto przypomnieć, że w Suwałkach od roku działa też klub Seniora przy ul. Zastawie.

- W konkursie na prowadzenie klubów Seniora przeznaczyliśmy kwotę 168 000 zł na każdy rok – poinformował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Suwalskie społeczeństwo starzeje się. Takie miejsca jak Domy Seniora będą odgrywały coraz istotniejszą rolę w życiu naszego miasta. Wstępne dane pokazują, że w całym 2023 roku urodziło się 487 dzieci. Zmarło z kolei  614 osób – przytoczył Prezydent Suwałk.

Zawarte umowy z czterema Stowarzyszeniami zakładają, że kluby będą prowadzone w następujących lokalizacjach:

  1. Stowarzyszenie „Pełnia”, poprowadzi Klub Seniora na Osiedlu Północ przy ul. Chopina 6A.
  2. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach poprowadzi Klub Seniora  przy ul. Ciesielskiej 15.
  3. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach poprowadzi Klub Seniora przy ul. Wyszyńskiego 3.
  4. Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT poprowadzi Klub Seniora przy ul. T. Kościuszki 71.

Kluby funkcjonować będą 5 dni w tygodniu, po 4 godziny dziennie, a w swoich programach zawierają różnorodne działania kulturalne i artystyczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów, szereg działań z zakresu edukacji zdrowotnej w tym spotkania z psychologiem, zajęcia sportowo – rekreacyjne, działania zapobiegające wykluczeniu cyfrowemu oraz wzmacniające integrację międzypokoleniową. W ciągu każdego dnia w każdym z klubów w zajęciach będzie mogło brać udział po 15 osób.

- Chcę przypomnieć, że dokładnie rok temu (11 stycznia) oficjalnie otworzyliśmy Klub Seniora przy ul. Zastawie. Może on jednocześnie zagwarantować miejsce spotkań 20 osobom. Ze wsparcia obiektu korzystać mogą suwalscy seniorzy powyżej 60 roku życia – przypomniał Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

10
Styczeń