Aktualności

Suwalski Ekspres Maraton

Już dziś Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprasza na Suwalski Ekspres Maraton, który odbędzie się 30 sierpnia 2015 r. w Suwałkach i na terenach Gminy Suwałki.

"Po biegu „Suwałki 10,5″ (14 czerwca 2015 r.), który był zapowiedzią tego co czeka miłośników biegania w naszym mieście przyszedł czas na bieg maratoński. Będzie to klasyczny maraton. Co prawda  w tej edycji trasa nie otrzyma atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, niemniej jednak będzie spełniała wymogi jakie stawiane są organizatorom maratonów" - informuje Ośrodek Sportu i rekreacji w Suwałkach.

Tym wszystkim, którzy nie są w stanie indywidualnie pokonać maratonu organizatorzy proponują udział w Suwalskim Ekspresie, czyli biegu drużynowym (6 osób). W przypadku sztafet maratońskich trasa zostanie podzielona na odcinki (5 km, 10 km, 5 km, 10 km, 5 km, 7.195 km).

Zarówno w biegu indywidualnym jak i drużynowym na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne. W chwili obecnej pula nagród wynosi co najmniej 10.000 PLN.

Zapisy do 27 sierpnia 2015 r. na stronie  www.domtel-sport.pl  lub w dniach 28-30 sierpnia 2015 r. w Biurze Zawodów, które będzie się mieścić w Suwałkach w bezpośrednim sąsiedztwie STARTU maratonu (ul. T. Noniewicza 71 A).

Oprócz biegu głównego odbędą się również imprezy towarzyszące takie jak:
- „Rodzinny Ekpsres” – bieg rodziców z dziećmi na ok. 600 m,
- „Suwałki Marsz” – nordic walking na dystansie ok. 2 km.

Zapisy do biegów towarzyszących będą odbywać 30 sierpnia 2015 r. w Biurze Zawodów.

Start wszystkich biegów odbędzie się w tym samym miejscu (Pl. Marii Konopnickiej).

 

Regulamin Suwalski Ekspres Maraton

 

SUWALSKI-EKSPRES-MARATON-PLAKAT

27
Lipiec