Aktualności

Święto Wojska w Suwałkach

14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny obchodził w sobotę (15 sierpnia) Święto Wojska Polskiego oraz 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w koszarach przy ulicy Wojska Polskiego odbył się apel podczas którego m.in. awansowano żołnierzy na wyższe stopnie.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński.

- Chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom, że bierzecie aktywny udział w życiu miasta. Cieszę się, że wojsko jest w Suwałkach i zgodnie z zapowiedziami będzie się rozwijać. Bo to oprócz miejsc pracy oczywiście prestiż dla miasta i podniesienie jego rangi – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk składając życzenia płk Ireneuszowi Królowi, Dowódcy suwalskiego Pułku.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zostało wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.  obowiązującą od 13 sierpnia 1992. Dziś obchodzimy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

15
Sierpień