Aktualności

Sztandar Miasta Suwałki

Sobota, 27 lipca 2013 roku zapisze się na zawsze w dziejach Suwałk. Tego dnia nasze miasto otrzyma swój sztandar. Uroczystość będzie miała wyjątkową oprawę, sztandar wręczy bowiem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Uroczystości rozpocznie sesja Rady Miejskiej o godzinie 8.30 w ratuszu. Sobotnie obrady będą miały jeden punkt - ustanowienie sztandaru Miasta Suwałki. Potem radni i uczestnicy sesji przeniosą sztandar do konkatedry pw. św. Aleksandra. Msza święta rozpocznie się o godzinie 9.30. Będzie ją celebrował biskup Romuald Kamiński, który poświęci sztandar. Następnie sztandar zostanie przeniesiony ulicami T. Kościuszki, A. Mickiewicza i ks. K. Hamerszmita do parku Konstytucji 3 Maja. Dalsza część ceremonii będzie miała miejsce w muszli koncertowej o godzinie 11. Tam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczy sztandar Prezydentowi Suwałk i Przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Po uroczystościach odbędzie się występ Zespołu Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna"  zatytułowany "W podsuwalskiej oberży". Od godziny 13 w parku zagości natomiast XIV Suwalski Jarmark Folkloru, który potrwa do niedzieli.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz serdecznie zaprasza suwalczan do udziału w uroczystościach.

Ustanowienie sztandaru Miasta Suwałki jest jednym z głównych punktów przygotowań do obchodów 300-lecia Suwałk. Na awersie sztandaru widnieje Orzeł Biały na czerwonym tle, na rewersie, na tle niebieskim - herb Suwałk z datą 1720 - założenia miasta. W głowicy drzewca umieszczona jest data 2013 - rok ustanowienia sztandaru.

 

25
Lipiec