Aktualności

Zawodnicy na podium

Suwalski Klub Karate odniósł kolejny sukces w Pucharze Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików w Ciechanowie.

W Pucharze Polski Seniorów wystartowało 97 zawodników z 47 klubów. Puchar Polski Juniorów i Młodzików zgromadził 211 zawodników z 61 klubów. Suwalski klub wystawił zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych - trzech seniorów, troje juniorów i dwie młodziczki.

Klub łącznie zdobył 4 medale, trzy medale seniorów – jeden złoty i dwa srebrne. W kategorii do 65 kg najlepsi okazali się dwaj suwalczanie, w finale spotkali się: starszy Mateusz Muczyński , który zdobył I miejsce i Puchar Polski oraz młodszy (nowicjusz) w seniorach Daniel Biłbak. W kategorii do 75 kg bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Biłbak.

Młodsi reprezentanci dołożyli do puli nagród jeden medal brązowy. Zdobyła go najmłodsza zawodniczka, startująca w młodzikach, Aleksandra Rybacka – zajęła III miejsce w kumite do 50 kg.

Podsumowując 2016 rok, w sumie klub zanotował 13 startów na zawodach, od rangi Mistrzostw Klubu, poprzez Mistrzostwa Makroregionu i Polski, aż do Mistrzostw Europy, natomiast zarejestrował 162 starty zawodników, które przyniosły 127 zdobytych medali: 41 złotych, 40 srebrnych i 46 brązowych.