Aktualności

„Moje Suwałki w abstrakcji”

Do końca stycznia 2018 roku w hali Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach można oglądać wystawę malarstwa Kariny Sosnowskiej. Wśród prezentowanych prac są obrazy ze stypendialnego cyklu ,,Moje Suwałki w abstrakcji”.

 „Moje Suwałki w abstrakcji” to kumulacja twórczych poszukiwań i energii miejsca. Obrazy charakteryzuje niezwykła kolorystyka – z założenia miały być to prace optymistyczne, które odbiorców podnoszą i wznoszą, są wysokowibracyjne i wysokoenergetyczne.

Karina Sosnowska (bio), ur. w Suwałkach. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z aneksem z rysunku (2009). Studiowała na Uniwersytecie Complutense w Madrycie oraz odbywała praktykę w Mural da Historia w Lizbonie, w Portugalii. Ma za sobą studia podyplomowe Projektowania Scenografii i Projektowania Mediów w ASP w Warszawie. Ukończyła również studium pedagogiczne. Stosuje technikę własną z wykorzystaniem farb, papieru, płatków metali.

Wystawę Kariny Sosnowskiej można oglądać w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, ul. Innowacyjna 1 o dowolnej porze – „od rana do wieczora”. Wstęp wolny.

na podstawie: Niebywałe Suwałki
zdjęcia: Niebywałe Suwałki - Marcin Tylenda

02
Styczeń