10-lecie „Koszałkowa”

Przedszkole Niepubliczne „Koszałkowo” z Suwałk obchodziło w piątek (30 września) jubileusz 10 lat istnienia. W spotkaniu ze społecznością placówki wzięłi udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Punkt Przedszkolny – Klub Przedszkolaka „Koszałkowo” powstał 31 sierpnia 2012 r. Początkowo placówka przyjowała 34 dzieci w wieku 2,5 – 5 lat.

2 września 2014 r. przekształcono Punktu Przedszkolny w Przedszkole Niepubliczne „Koszałkowo”. W 2019 r. rozszerzono zakres działalności przedszkola. Obecnie placówka dysponuje 105 miejscami dla dzieci.

W przedszkolu zatrudnionych jest ogółem 17 osób, w tym 8 nauczycieli i 9 pracowników niepedagogicznych.

- Przedszkola niepubliczne uzupełniają ofertę oświatową Miasta Suwałki. 10 lat to już ugruntowana pozycja tej placówki. Dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę z suwalskim samorządem i licze na jej kontynuację w przyszłości – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przekazując życzenia i drobne upominki z okazji jubileuszu.