Aktualności

40 – lecie Szkoły Podstawowej nr 5

Jubileusz 40-lecia świętowała w poniedziałek (11 października) Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach im. Alfreda Wierusza-Kowalskiego. W uroczystości wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z zastępcą Romanem Rynkowskim oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczącym Rady Miejskiej.

„Nie od razu piątkę zbudowano” – głosi znane przysłowie. W 1981 roku oddano do użytku tylko część szkoły. Około 900 uczniów i 42 nauczycieli pod dyrekcją Grzegorza Wołągiewicza rozpoczęło nie tylko naukę i pracę w szkole, ale pomagało też w pracach wykończeniowych pozostałych skrzydeł budynku.uroczystego otwarcia sali gimnastycznej – był to ostatni etap budowy szkoły.

„Piątka” była wówczas największą szkołą podstawową w byłym województwie suwalskim. W 1989 roku w 71 oddziałach pobierało naukę prawie 2,3 tys. uczniów. Pracowało tu 110 nauczycieli.
W latach 1995 - 2005 roku szkołą kierował Stanisław Jutkiewicz. W związku ze zmianami organizacyjnymi Szkoła Podstawowa nr 5 wraz z Gimnazjum nr 4 od roku szkolnego 2005/2006 funkcjonuje jako Zespół Szkół nr 9 którym do roku szkolnego 2014/2015 kierował dyrektor Grzegorz Ulko, następnie pani Ewa Żynda i Lidia Szulc. Obecnie obowiązki Dyrektora Szkoły pełni Pan Adam Kowalski.

Z okazji jubileuszu, obecny na uroczystości Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk złożył dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom i absolwentom najlepsze życzenia przekazując grawerton oraz z czek pieniężny z przeznaczeniem na rozwój szkoły.

11
Październik