Aktualności

Okres świąteczno – noworoczny w Suwałkach

Tradycyjnie w Mikołajki (6 grudnia) w naszym mieście został zainaugurowany sezon związany ze Świętami Bożego Narodzenia. W grudniu ddbędzie się również jarmark świąteczny i Wigilia Miejska, która została zaplanowana na 18 grudnia. W tym roku nie będzie jednak miejskiej imprezy sylwestrowej.

Miasto jest już udekorowane choć w inny sposób niż w latach ubiegłych. Z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej podjęta została decyzja o ograniczeniu „świecących” ozdób w tym roku. Iluminacje są w ścisłym centrum Suwałk: wzdłuż ul. Kościuszki oraz ul. Noniewicza, a także na Placu Marii Konopnickiej i w Parku Konstytucji 3 Maja.

W weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia tj. 17-18 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na Placu Marii Konopnickiej. Stoiska handlowe w tych dniach otwarte będą od 10.00 do 16.00.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza wystawców do zgłaszania się na kiermasz oryginalnych świątecznych upominków i bożonarodzeniowych specjałów. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 grudnia. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej SOK: https://soksuwalki.eu/jarmark-swiateczny-zgloszenia/

Wigilię Miejską w tym roku wyjątkowo zorganizujemy w hali OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2. Odbędzie się ona w niedzielę (18 grudnia). Rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa ok 2 godzin. Kapryśna pogoda w latach ubiegłych powodowała, że Suwalczanie często rezygnowali z udziału w tym wydarzeniu.

Również z uwagi na oszczędności nie zaplanowano w tym roku miejskiej zabawy sylwestrowej. Ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowano jeszcze przed pandemią koronawirusa, a jego koszt wyniósł wtedy 150.000 zł. Dlatego też podjęto decyzję o rezygnacji z tej imprezy.

Osoby, które nie mają planów na noc sylwestrową będą mogły skorzystać z oferty Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy na wyjątkowy koncert sylwestrowy skierowany do miłośników opery i operetki. Usłyszymy przeboje operowe, musicalowe i operetkowe w porywającym wykonaniu znakomitych artystów polskich scen operowych. Na scenie wystąpią soliści: Agnieszka Grala oraz Michał Janicki. Towarzyszyć im będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Macieja Przestrzelskiego.

06
Grudzień