Aktualności

Postępują prace budowlane w szkołach

W decydująca fazę wkraczają inwestycje w Szkołach Podstawowych 4 i 10. W pierwszej powstaje zupełnie nowy blok dydaktyczny wraz z salą sportową, w drugiej remontowany jest basen. Obie inwestycje będą gotowe w sierpniu tego roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
 
Od maja ubiegłego roku trwa rozbudowa budynków „czwórki” z budową nowej sali gimnastycznej oraz zagospodarowaniem terenu. Wartość kontraktu to ponad 25 mln zł, a termin zakończenia to 10 sierpnia.
 
- Tą inwestycją odpowiadamy na zapotrzebowanie na miejsca dla uczniów w południowej części naszego miasta. Rozwój budownictwa i wzrost liczby mieszkańców w tej części Suwałk spowodował, że wykonana trzy lata temu rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 nie spełnia tego zapotrzebowania. Chcemy również zadbać o poprawę warunków do prowadzenia zajęć sportowych – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z drona. Widać już całą bryłę zarówno budynku dydaktycznego jak i hali sportowej. Ekipy budowlane powoli przygotowują się do wykończenia obiektów.
 
Jak wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej nr 10? Inwestycja zakłada kompleksowy remont basenu o wymiarach 12,5m x 25m wraz z przebudową zaplecza szatniowo-sanitarnego i pozostałej infrastruktury. Koszt tych prac to 16 milionów złotych. Obiekt zostanie uruchomiony we wrześniu. Poniżej znajdują się również zdjęcia i z tej inwestycji.

19
Styczeń