Aktualności

Ulica Krzywólka – jest prawomocne pozwolenie na budowę

Miasto Suwałki uzyskało ostateczny ZRID na dokończenie remontu ulicy Krzywólka. Po procesie odwołań budowa będzie mogła być kontynuowana. Z uwagi na trwające postępowania może się jednak wydłużyć termin wykonania inwestycji. Firma Ekodrom z Augustowa za swoją pracę otrzyma blisko 5,5 mln zł.

Na zdj.: Budowa pierwszego etapu ul. Krzywólka.

- Wszystkie odwołania, które zostały złożone zostały rozpatrzone i oddalone – informuje Prezydent Suwałk - Mamy już prawomocną decyzję ZRID i na dziś mogę stwierdzić, że ta droga na pewno powstanie. Przed nami jeszcze kwestia przejęcia gruntów od prywatnych właścicieli, które są potrzebne pod budowę drogi – dodaje Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że umowa na budowę brakującego fragmentu ulicy Krzywólka została podpisana pod koniec ubiegłego roku. Przetarg wygrała firma EKODROM z Augustowa, która dokończy rozbudowę ul. Krzywólka na odcinku od posesji 36 do mostu na rzece Czarna Hańcza. Wykonawca za swoją pracę otrzyma 5 475 243,81 z i będzie miał na to czas do 30 listopada 2022r.

Ta inwestycja mogła zakończyć się już kilka lat temu. Miasto miało wyłonioną firmę, która miała wykonać całą drogę. Niestety jeden z mieszkańców oprotestował inwestycję co skutkowało zerwaniem kontraktu oraz podzieleniem go na dwa zadania. W efekcie mieszkańcy musieli czekać dłużej na wykonanie prac, a Miasto musiało wyasygnować kilka milionów złotych więcej niż przy pierwszym kontrakcie.

Zamówienie obejmuje rozbudowę drogi na odcinku blisko 935 metrów i budowę m.in. jezdni, zjazdów, chodników, drogi dla rowerów, oświetlenia ulicznego.

27
Maj