95-lecie Polskiego Związku Łowieckiego

Uroczyste obchody 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w roku Jubileuszowym Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się w sobotę (27 października) w Suwałkach. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, na czele z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk, licznie zgromadzeni myśliwi z całego regionu i Litwy i poczty sztandarowe. Świętowanie rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Później zgormadzeni wzięli udział we mszy świętej w konkatedrze pw. św. Aleksandra koncelebrowanej przez księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Przed częścią oficjalną obchodów, w Suwalskim Ośrodku Kultury, delegacje złożyły jeszcze wiązanki pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W SOKu był czas na życzenia, gratulacje i podziękowania za wspieranie działalności Polskiego Związku Łowieckiego.

Głos zabrał m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Łowiectwo od zarania dziejów jest związane z działalnością człowieka. Dzisiaj rola myśliwych to przede wszystkim czuwanie nad równowagą fauny, żeby wszystko się bilansowało. Równowaga, o którą dbacie jest bardzo potrzebnamówił Prezydent Miasta. - Chciałbym przekazać serdeczne życzenia i gratulacje od mieszkańców. Życzę aby Wasza działalność przynosiła Wam wiele satysfakcji i uznania społecznego. Świadomość, że łowiectwo jest potrzebne w społeczeństwie dojrzewa. Chciałbym również życzyć Wam, żeby przebywanie na łonie przyrody było dla Was odpoczynkiem, relaksem, oderwaniem od szybkiego trybu życia. Darz Bórmówił Czesław Renkiewicz.