Aktualności

Powstaną kolejne mieszkania na wynajem

Miasto Suwałki oraz miejska spółka ZBM TBS po nowym roku rozpocznie budowę pierwszego budynku z 53 mieszkaniami na wynajem przy ul. Franciszkańskiej. Na ten cel udało się pozyskać łącznie ponad 5,5 mln zł. Plan to realizacja 6 budynków. Budowa pierwszego z nich zakończy się w 2023 roku.

- W ostatnich dniach podpisałem umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który ze środków Funduszu Dopłat przyznał nam wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 zł. Wcześniej na ten sam budynek pozyskaliśmy z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 zł – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkTe dwa źródła finansowania pozwolą spółce ZBM TBS rozpocząć inwestycję już na początku 2022r., a zakończyć w drugiej połowie 2023r. – dodaje Prezydent Suwałk.

Aktualnie ZBM TBS pracuje nad zabezpieczeniem pozostałej kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji.

Budynek roboczo nazwany „A” przy ul. Franciszkańskiej będzie miał 53 mieszkania na wynajem. Będzie to nowoczesny obiekt wyposażony w windy i garaże podziemne. Nabór przyszłych lokatorów ruszy już po nowy roku. W przyszłości będą oni mieli możliwość wykupienia mieszkań na własność.

30
Listopad