Aktualności

Stacja Pogodne Suwałki wesprze 28. Finał WOŚP

Już po raz czwarty Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zaprasza mieszkańców na wyjątkową zimową imprezę – Stacja Pogodne Suwałki, która odbędzie się w nowej formule. Niedziela (12 stycznia) upłynie pod znakiem zabaw i animacji, koncertów i rywalizacji sportowej. Jak co roku nie zabraknie również morsów, którzy rozpoczną wydarzenie.
Tegoroczna edycja została połączona z wyjątkowym wydarzeniem – 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Suwalczanie finał rozpoczną już w czwartek (09 stycznia), wtedy to w Browarze Północnym zaplanowano licytację niepowtarzalnych przedmiotów, które darczyńcy przekazali na rzecz WOŚP. Wśród nich znajdzie się zdjęcie Organka z autografem, koszulka z autografem zawodnika Ślepsk Malow Suwałki – Łukasza Rudzewicza czy też obraz autorstwa prof. Andrzeja Strumiłły. Prezydent Miasta Suwałk również przekazał przedmioty, które będzie można wylicytować. Jest to między innymi wyjątkowy medal, który powstał
z okazji jubileuszu 100. rocznicy wyzwolenia Suwałk oraz oprawiona koszulka, która jest „pamiątką” po „Sztafecie niepodległości” Suwałki – Sejny. Wydarzenie uświetni koncert Agaty Gulbierz z akompaniamentem pana Wiesława Jarmoca.
Atrakcji nie zabraknie również w sobotę. Dla amatorów sportu przygotowano turniej darta, który odbędzie się w PUB Komin. Niemała kwota z pewnością trafi do puszki WOŚP dzięki atrakcji zaplanowanej przez CH Plaza. Tam w godz. 12:00 – 19:00 za każdy zjazd ze zjeżdżali na rzecz fundacji zostanie przekazana złotówka.
Kulminujące atrakcje suwalski sztab zaplanował na najbliższą niedzielę (12.01). Tego dnia nad Zalewem Arkadia odbędzie się wspomniane morsowanie oraz biegi, będzie to również okazja dla wszystkich odważnych, by skorzystać z mobilnych bani ruskich, które pojawią się na plaży. Adrenalinę zapewni AUTOMOBILKLUB Suwałki, który na parkingu przy Suwałki Arena przygotuje przejażdżki samochodami rajdowymi.
W Suwałki Arena z kolei przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży – animacje, nauka gry w szachy czy też stoisko Midi Centrum. WOŚP to także doskonała okazja do zadbania o zdrowie – o to zadba Fundacja DKMS, Doktor Marchewka czy też siłownia Calypso. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, takie jak Szase czy Beciaki. Nie zabraknie również gwiazd muzyki tanecznej – dla suwalczan wystąpi zespół Effect oraz Mister Night.
Tradycyjnie Fianł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się bez Światełka do nieba. Tegoroczne będzie tym bardziej wyjątkowe, że zostanie umieszczone na wyspie Zalewu Arkadia.
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany na żywo przez telewizję TVN.
 
Program Stacji Pogodne Suwałki połączonej z 28. finałem WOŚP

Czwartek 09.01.2020

Browar Północny
18:30 – Koncert Agata Gulbierz z akompaniamentem pana Wiesława Jarmoca;
           – Licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sobota 11.01.2020

CH Plaza - zjeżdżalnia
12:00 – 19:00 – za każdy zjazd w tych godzinach CH Plaza przekaże złotówkę na rzecz WOŚP
PUB Komin
16:30 – turniej darta
 
Niedziela 12.01.2020
Zalew Arkadia
12:00 otwarcie Stacji Pogodne Suwałki, przekazanie kluczy wolontariuszom WOŚP przez Prezydenta Miasta Suwałk (mostek na wyspę)
– morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody (plaża),
13:15 – bieg karnawałowy „Zimowa piątka – bieg policz się z cukrzycą” wokół Zalewu Arkadia (konkurs na najbardziej wyjątkowy strój)
Działania towarzyszące: możliwość skorzystania z mobilnej bani ruskiej, możliwość spotkania z żołnierzami  Armii Amerykańskiej stacjonującymi w Bemowie Piskim

Suwałki Arena
13:30 – Uroczyste otwarcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Prezydenta Miasta Suwałk
13:40 – Kanka Franka – muzyka folkowa
14:00 – Występ zespołu Szase
14:15 – Kanka Franka – muzyka folkowa
14:30 – Uroczysta dekoracja zwycięzców biegu
15:00 – Lidia Kulik
15:10 – Sweet Girls
15:20 – Rafał Marczyk
15:40 – Występ zespołu Szase
15:50 – Kanka Franka – muzyka folkowa
16:10 – Rafał Marczyk i Piotra Karpieni
16:25 – Występ zespołu Effect
17:20 – Występ Łukasza Granta – iluzjonisty
18:00 – Występ zespołu Waterside
18:40 – Występ zespołu Beciaki
19:15 – Wystąpienie Prezydenta Miasta Suwałk
19:20 – Występ zespołu The Boards Band (Augustów)
20:00 – „Światełko do nieba”
20:05 – Występ zespołu Goldies Oldies + The Way
20:50 – Występ zespołu Mister Night
21:20 – Przekazanie kluczy przez szefa sztabu Prezydentowi Miasta Suwałk, wykonanie Poloneza przez zespół Szase, odśpiewanie hymnu suwalskiego WOŚP

Działania towarzyszące: Sekcja Modelarstwa Lotniczego, sekcja bokserska, kolorowe dmuchańce, gry planszowe, Socatots, Footballbaby, nauka gry w szachy, animacje z Misiem UśMichem, zabawy klockami Lego, Polski Związek Żeglarski –  nauka węzłów żeglaskich, zajęcia survivalowe, spotkanie z Wojciechem Fortuną
Strefa zdrowia: stanowisko DKMS, konsultacje z zakresu fitness i dietetyki (Calypso), badanie wzroku (Doktor Marchewka), badanie biorenozansem (Krystyna Dudkiewicz)

Teren przed Suwałki Arena:
pieczenie sękacza (Hotel Loft)

Parking przed Suwałki Arena:
13:00 – AUTOMOBILKLUB Suwałki – możliwość przeżycia przygody w samochodzie rajdowym

Park Konstytucji 3 Maja – lodowisko
12:00 – 16:00 – mecz hokeja na lodzie Suwałki vs. Mariampol,
                        – pierwszy mecz badmintona na łyżwach

Puszki stacjonarne:
Browar Północny
Hotel Loft
Restauracja U Alika
Restauracja Rozmarino
CH Plaza (sobota)
Restauracja Amaro (Aquapark)
Euromet
Doktor Marchewka
Szeliga atelier

08
Styczeń