Aktualności

Suwalczanie na Sycylii

6 uczniów wraz z 2 opiekunami z Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach gościło w dniach 24.02 – 02.03 w San Cataldo na Sycylii.

Szkoła jest współuczestnikiem projektu 'eMotion Pictures' realizowanego w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół wraz ze szkołami z Turcji, Czech i Włoch. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności związanych z filmem i fotografią w oparciu o technologie multimedialne oraz w zakresie historii i kultury krajów biorących udział w projekcie. Koordynatorem tego projektu jest nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Dziuba.

Podczas pobytu we Włoszech uczniowie przedstawili nasze miasto prezentując przygotowany przez nich film o Suwałkach. Każda z grup uczestniczących w spotkaniu zaprezentowała 'Dzień z życia nastolatka' – prezentację w PowerPoint. W trakcie zwiedzania wyspy uczniowie podzieleni na grupy międzynarodowe zrealizowali min. film 'Lost in Italy'.

Czas spędzony na Sycylii upłynął bardzo prędko. Niełatwo było rozstać się z zaprzyjaźnionymi rodzinami i rówieśnikami z Czech, Włoch i Turcji.

 

11
Marzec