Aktualności

Trasa wschodnia – umowa na dofinansowanie

20,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury w formie dotacji trafi do Miasta Suwałki na ostatni z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. W środę (8 marca) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał umowę na finansowanie inwestycji z wiceministrem Rafałem Weberem. W spotkaniu wziął udział Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm RP.

Warto przypomnieć, że są już znane oferty w przetargu na tę inwestycję. Propozycje wykonawców wahają się w przedziale od 38 do ponad 44 mln zł. Oferty są analizowane pod kątem spełnienia warunków postawionych w przetargu.

- Dziękuję za otrzymaną dotację. Podpisana dziś umowa pozwala zabezpieczyć finansowanie inwestycji oraz rozpocząć procedurę rozstrzygnięcia przetargu – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą. Mieszkańcy Suwałk będą mogli przejechać w pełni wschodnią obwodnicą Miasta już we wrześniu przyszłego roku – dodaje Prezydent Suwałk.

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” będzie miał około 760 metrów długości. Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

08
Marzec