Aktualności

Wigry Suwałki zaprezentowały drużynę

Miejsce Suwałk na pewno nie jest w IV lidze – mówił podczas uroczystej prezentacji drużyny Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. – Grajcie, zwyciężajcie, awansujcie – apelował do piłkarzy i szkoleniowców.

W piątek (2 marca) w auli PUZ w Suwałkach odbyła się oficjalna prezentacja suwalskich Wigier.

Prezydent Suwałk wręczył prezesowi klubu Łukaszowi Jutkiewiczowi teczkę z podpisanymi decyzjami o przyznaniu stypendiów szczególnych dla zawodników.

-To główna forma wsparcia samorządu. Miasto posiada 20 proc. akcji w spółce Wigry Suwałki S.A. i dba będzie dbało  o klub „jak rodzic o dziecko” – zapewnił Czesław  Renkiewicz.    

- Gdyby prawie dwa lata temu, po wycofaniu z II ligi, miasto nam nie pomogło, nie rozpoczęlibyśmy procesu odbudowy drużyny, która dzisiaj jest dużo silniejsza niż wtedy – mówił Łukasz Jutkiewicz. - Ciężko przepracowaliśmy ostatnie dwa miesiące, wzmocniliśmy zespół. Awansujemy, ale nie chcemy się zatrzymać na III lidze – zadeklarował.

O tym, że została stworzona grupa ambitnych ludzi zapewnił trener Paweł Cimochowski. Grający dyrektor sportowy Maciej Makuszewski opowiedział o zimowych transferach. Przyjście Pavla Berezyanskiyego, Przemysława Modzelewskiego, Kacpra Głowickiego i Michała Mościckiego oraz powrót po trzech latach Adriana Karankiewicza, który obiecał ze zrobi wszystko, żeby zespół awansował, przede wszystkim wzmocniło defensywę.

- Trzymamy nogę na pedale gazu i wkrótce go przyciśniemy. Wygramy IV ligę,  zdobędziemy Puchar Polski na szczeblu okręgowym i będziemy wdzięczni, jeżeli do realizacji tych zamierzeń dopingować nas będą kibice – mówił Maciej Makuszewski.  

Wigry muszą awansować, ale w piątkowy wieczór w auli Państwowej Uczelni Zawodowej wydawało się to najmniej ważne dla najmłodszych kibiców, wśród nich podopiecznych Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, którzy wraz z rodzicami mogli posłuchać przystępnych wykładów o diecie i regeneracji młodego sportowca. Dla dziewcząt i chłopców, którzy ustawili się w kolejce po autografy, starsi koledzy są idolami, obojętni na to, w której lidze teraz grają.

Wiosenna walkę o awans czwartoligowcy rozpoczną za tydzień, 9 marca o 17:00 meczem z MOSP-em Białystok.
Już w tę sobotę, 2 marca o 15:00 na bocznym boisku stadionu przy ul. Zarzecze meczem z Escola Varsovia Warszawa rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów U19 rozpocznie drużyna prowadzona przez Tomasza Chmielewskiego i Dariusza Szmajdę. W tym spotkaniu wystąpi kilku zawodników, którzy uczestniczyli w uroczystej prezentacji i ma za sobą występy w IV lidze.

Źródło: suwalki24

02
Marzec