Aktualności

___

Wydarzenie, które z jedną przerwą, w 2021 roku, spowodowaną pandemią,  organizowane jest nieprzerwanie od 2016 roku, odbędzie się już po raz szósty. W ostatni weekend stycznia (28-29 stycznia) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury oraz Suwalskim Klubem Morsów, Stowarzyszeniem Sportowe Miasto, Grupą AKTYWERSI jak również partnerami tj. Suwałki PLAZA i MK Bowling zapraszają suwalczan do zimowej zabawy. W tegorocznym programie znalazły się działania cieszące się dotąd dużą popularnością. Jednak nie zabraknie też nowych propozycji, które doskonale wpiszą się w unikalny charakter tego wydarzenia.

O szczegółach opowiedzieli podczas konferencji prasowej: Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk, Ignacy Ołów, Dyrektor SOK w Suwałkach oraz Waldemar Borysewicz, Dyrektor OSIR w Suwałkach.


Stacja Pogodne Suwałki rozpocznie się w sobotę (28 stycznia) spotkaniem z podróżnikami, które zorganizuje Suwalski Ośrodek Kultury. W sali kameralnej SOK-u z suwalczanami oraz pasjonatami podróży spoza miasta, spotkają się Hubert Stojanowski i Radosław „Ryba” Milewski. To postacie, których z pewnością nie trzeba przedstawiać. Bogaty bagaż podróżniczych doświadczeń, szczególnie związany z eksploracją Suwalszczyzny, będzie tematem przewodnim popołudniowego spotkania. Ciekawe wątki, zaskakujące informacje nt. regionu w którym żyjemy, pokaz slajdów i filmów jak również dyskusja o wyjątkowym charakterze regionu, będą tematami przewodnimi. Warto zarezerwować sobie czas od. 16:00 do 18:00 i wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu.

Suwalski Katar – na zdrowie! Najzimniejszy mecz w Polsce po gorącym Mundialu w Katarze
Jest to nowa propozycja, która z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej. Mecz zostanie rozegrany w warunkach wieczornych na tzw. „Polskim Biegunie Zimna”. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (28 stycznia) o godz. 18.00. Areną meczu happeningowego będzie boisko przy Szkole Podstawowej nr 10.
Na boisku ze sztuczną murawą zmierzą się drużyny: Pogodne Suwałki Team oraz  Reszta Świata.
Kto wystąpi w obu drużynach to tajemnica, ale z pewnością nie zabraknie pasjonatów futbolu, którzy na co dzień występują w różnych rolach.

O bieganiu przy kawie? Maratony Świat – spotkanie z Michałem Walczewskim
To nazwa spotkania, na które w niedzielny poranek  (29 stycznia) zapraszają Suwałki PLAZA i MK Bowling. Gościem specjalnym będzie Michał Walczewski - dziennikarz, bloger, podróżnik, miłośnik historii, geografii i …. biegania. Właściciel i redaktor naczelny jednego z najstarszych i najbardziej odwiedzanych portali dotyczących biegania tj. www.maratonypolskie.pl. Będzie to spotkanie autorskie poświęcone maratonom odbywającym się w najbardziej „ekstremalnych” miejscach świata (m.in. Antarktyda, Bajkał, podnóża Kilimandżaro, Wyspy Zielonego Przylądka etc.), których uczestnikiem był Michał Walczewski. Propozycja nie tylko dla biegaczy, ale także wszystkich „ciekawych świata”.
 
I Suwalski Zlot Morsów, czyli zimowa kąpiel na Polskim Biegunie Zimna!
Tej pozycji nie mogło zabraknąć w tegorocznym programie Stacji Pogodne Suwałki.
W odróżnieniu od poprzednich lat tym razem wydarzenie będzie miało inny format i wyjątkową oprawę. O wyjątkowy klimat zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em, Stowarzyszeniem „Sportowe Miasto” są współorganizatorami wydarzenia.

Parada morsów
Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy, zimowy marsz Nordic Walking dla seniorów, strefa zabaw dla dzieci).

Karnawałowy bieg na 5 km. W tym roku Nordic Walking oraz biegi dla dzieci
Ważnym elementem wydarzenia jest karnawałowy bieg na 5 km,  w którym uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą również udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginalne) przebranie.
W nadchodzącej edycji Stacja Pogodne Suwałki zostanie rozszerzona o zimowy marsz Nordic Walking seniorów (jako element Suwalskiej Olimpiady Seniorów) oraz karnawałowe biegi dla dzieci.
Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a pierwsze 150 osób wielofunkcyjną chustę  nawiązującą do kultowej czapki „-42 Suwałki”, którzy aktywni uczestnicy otrzymywali w poprzednich edycjach.

Zimowe SPA i zimowa kuchnia
Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią balie, mobilne sauny, leżaki z kocami a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę.
Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Kraina lodu i zabawy dla najmłodszych
Najmłodsi nie będą narzekać na nudę. Pojawi się specjalna strefa animacji z bohaterami bajki „Kraina lodu”. Będzie okazja, aby spotkać Elzę i Olafa, ale również Misia UśMicha, maskotki Suwałk, którą uwielbiają dzieci.
Atrakcją będzie również wesoły autobus zabaw, który zatrzyma się na Stacji Pogodne Suwałki.

Tak jak w poprzednich latach Stacja Pogodne Suwałki to impreza towarzysząca 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też wolontariusze fundacji WOŚP, która jest organizatorem największej akcja charytatywnej w Polsce, pojawią się m.in. nad Zalewem Arkadia a uczestnicy będą mogli podzielić się swoim dobrem zapełniając puszki z charakterystycznym czerwonym serduszkiem.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie organizatorów oraz w mediach społecznościowych.


10
Styczeń