Aktualności

-

Od 6 do 8 lipca 2023 r. nasze miasto ponownie zamieni się w stolice bluesa. Do Suwałk zjadą zespoły z całego świata oraz fani tej muzyki z Polski i nie tylko. W piątek (14 kwietnia) zaprezentowany został program festiwalu.http://suwalkiblues.com/pl/

- Suwałki Blues Festival to silna marka i świetna promocja dla miasta. Festiwal ma już swoją ugruntowaną pozycję w kraju i w Europie. Dlatego też cały czas zastanawiamy się jak rozwijać to wydarzenie. Staramy się wprowadzać nowości, dobierać repertuar tak by dopasowywać go do różnych odbiorców. Mam nadzieję, że jak co roku nasze wyboru przypadną do gustu fanom tej imprezy – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podczas spotkania z dziennikarzami w Suwalskim Ośrodku Kultury.
 
Suwałki Blues Festival 2023 potrwa w tym roku trzy dni. Odbędą się koncerty plenerowych na scenach głównych w parku Konstytucji 3 Maja, na pl. M. Konopnickiej oraz przy galerii Sztuki Stara Łaźnia na suwalskich Bulwarach (ta lokalizacja jeszcze nie została ostatecznie przesądzona), uliczne koncerty akustyczne na ul. Chłodnej, śniadania bluesowe, parada motocykli i koncert na mobilnej platformie  oraz 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2024 kwalifikacji do European Blues Challenge 2024.

Wstęp na wszystkie imprezy plenerowe jest wolny. Zapraszamy również na biletowany koncert otwarcia SBF 2023, który odbędzie się 6 lipca o godz. 19.00 w Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26. W ramach koncertu wystąpi znany wykonawca MROZU, a jako support zagra energetyczne trio w Wielkiej Brytanii – The Brew.  Zwieńczeniem tych wszystkich imprez i wydarzeń będą  cieszące się wielkim zainteresowaniem wieczorne koncerty klubowe w 6 lokalizacjach festiwalowych: Rozmarino, Piwiarnia, Browar Północny, Black Pub Komin, Kura na Chłodnej i Hotel Velvet. Wieczorne koncerty klubowe są biletowane.

Wystąpią bluesowi wykonawcy i zespołu z USA, Australii, Malezji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Słowacji, Czech i Polski.Planowany całkowity koszt realizacji SBF 2023 to 1 373 000 zł. Realizacja Suwałki Blues Festival nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe SPONSORÓW za które bardzo serdecznie dziękujemy. Należą do nich:

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o. o.
  • ZPK Rupińscy Sp.J.
  • ALDI Sp. z o. o.
  • Casablanca Catering Sp. z o. o. – Partner Kompanii Piwowarskiej S.A.
  • PPMD KRUSZBET S.A.
  • MALOW Sp. z o. o.
  • EURO-LOCKS Sp. z o. o.
  • SABO Sp. z o.o. Sp.k.
  • ASPI Sp. z o.o. Sp.k.
  •  FABRYKI MEBLI FORTE S.A..
 
Partnerstwo z Województwem Podlaskim niewątpliwie przyczyni się do promocji województwa i naszego festiwalu. Dziękujemy za zaufanie i partnerstwo.


autobusy blues

14
Kwiecień