10 lat ŚDS w Białej Wodzie

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wziął udział w obchodach jubileuszu 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w podsuwalskiej Białej Wodzie. Mimo, że to placówka leżąca poza Miastem Suwałki to korzystają z niej również mieszkańcy naszego miasta.

- Wykonujecie Państwo bardzo ważne zadania na rzecz osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Należy się Wam za to ogromy szacunek i uznanie. Dziękuję, że z Państwa pomocy i opieki mogą też korzystać mieszkańcy Suwałk – mówił w trakcie uroczystości Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Wodzie  prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach w ramach zadania publicznego powierzonego Stowarzyszeniu przez Gminę Suwałki. Swoją działalność rozpoczął w dniu 1 grudnia 2013 r.

ŚDS został otwarty w dawnej szkole wiejskiej, która została wyremontowana ze środków rezerwy celowej Wojewody Podlaskiego oraz środków własnych Stowarzyszenia zebranych z 1% podatku dochodowego oraz z organizowanych przez Stowarzyszenie i Wójta Gminy Suwałki corocznych bali charytatywnych.

Celem działalności Domu jest wspieranie uczestników i ich rodzin oraz kompensowanie skutków niepełnosprawności w sferze zdrowia psychicznego i fizycznego, poprzez zapewnienie potrzeb bytowych, zdrowotnych i społecznych.