1000 osób podpisało petycję

Mieszkańcy Suwałk i regionu zdecydowanie odpowiedzieli na specjalną petycję, którą zainicjował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Są już pierwsze pozytywne wiadomości po nagłośnieniu nie ujęcia Suwałk, Suwalszczyzny i Sejneńszczyzny w specjalnym programie dla obszarów przygranicznych Polski północno – wschodniej. Nasz region ma być ujęty w tym programie.

- Bardzo dziękuję naszym mieszkańcom za tak pozytywny odbiór naszej inicjatywy związanej z petycją oraz obywatelską postawę. Są pierwsze dobre wiadomości jednak konsekwentnie zbieramy podpisy dalej. Nasza petycja zostanie przekazana do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jako element trwających konsultacji społecznych w tej sprawie – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Jednocześnie poprosiłem dziś o wsparcie tej petycji przez lokalnych Parlamentarzystów oraz Radnych Rady Miejskiej wysyłając im oficjalną prośbę o dołączenie do petycji. Liczę na ich podpis pod nią i zaangażowanie w zbiórkę podpisów tak by nasz głos był jeszcze bardziej słyszalny – dodaje Prezydent Suwałk.

Warto podkreślić, że w treści petycji zwraca się po raz kolejny uwagę na krzywdzące dla Miasta Suwałki progi inwestycyjne, które skutecznie odstraszają potencjalnych inwestorów.

Petycję można znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy. Wychodząc naprzeciw potrzebom samorządów obszarów przygranicznych Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało „Rządowy program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030”.

Niestety w projekcie tego programu zapomniano o Mieście Suwałki oraz Powiatach Suwalskim i Sejneńskim, które leżą w słynnym na cały świat regionie z powodu trwającej wojny na Ukrainie.

Po nagłośnieniu tej sprawy przez Władze Miasta Suwałki oraz suwalskich przedsiębiorców padło ustne zapewnienie, że nasz region będzie włączony do programu.