Aktualności

19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapraszają na 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Praw Człowieka w Filmie.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 października br. i zostanie zorganizowany w Suwalskim Ośrodku Kultury, przy ul. Jana Pawła II 5. Seanse filmowe organizowane są codziennie od godz. 16.00 do 20.00 (w piątek dodatkowo od godz. 8.15).

Na wszystkie filmy i spotkania wstęp jest bezpłatny, a jedyną granicą jest wiek od 15 lat.
 Poruszona zostanie tematyka wolontariatu, oczami uchodźczyni z Czeczeni jak i osób pomagających podczas protestów na Białorusi, szeroko pojętej ekologii, sytuacji politycznej na wschodzie, chińskich inwestycji w Gambii, największego procesu karnego w USA, zakusów deweloperów na ikoniczny budynek kijowskiego soc-modernizmu.

Uczestnicy 19 Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS będą też mieli okazję wziąć udział w 2 ciekawych spotkaniach z osobami przedstawiającymi tematy poruszane w prezentowanych filmach.
Festiwal traktowany jest przez naszą organizację, jako forma edukacji publicznej o podstawowych prawach i wolnościach jednostki przy użyciu atrakcyjnego medium, jakim jest film. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka oraz zostaną zorganizowane imprezy towarzyszące.

12
Październik