20 lat w Unii Europejskiej

1 Maja 2024 roku to już 20 lat Polski w tym Suwałk w Unii Europejskiej. Z tej okazji zorganizowano „Suwalską majówkę europejską”.

- Dzięki środkom z Unii Europejskiej Polska i Suwałki stały się pełnoprawnym europejskim partnerem, który nie ma się czego wstydzić. Przez te dwie dekady tylko jako Miasto zrealizowaliśmy 99 projektów na łączną kwotę prawie 921 mln zł. Dofinansowanie unijne sięgnęło blisko 563 mln zł. Dzięki naszym kolejnym planom ta suma na pewno jeszcze wzrośnie – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, podczas otwarcia wydarzenia.

To dzięki środkom unijnym wybudowano tak potrzebną naszemu miasta obwodnicę. Aquapark, nowoczesna sala koncertowo-teatralna, obiekty sportowe i wiele wyremontowanych i wykonanych ulic, jak: Reja, 24 sierpnia, Wigierska, czy ulic wchodzących w tzw. trasę wschodnią.  Za pieniądze z Unii powstały bulwary wraz z budynkiem Galerii Stara Łaźnia, zmodernizowano przedszkola i szkoły, a także zakupiono nowoczesny tabor  autobusowy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze zdjęciami z wydarzenia.