20 mln zł dofinansowania na zakończenie inwestycji "Wschodnia Obwodnica Suwałk"

Dobrą przedświąteczną wiadomość dla mieszkańców Suwałk przekazał prezydent Czesław Renkiewicz i poseł Jarosław Zieliński na konferencji prasowej w ratuszu. Miasto pozyskało 20 mln 200 tysięcy zł  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Suwałk na odcinku Wylotowa – Sejneńska. Wartość prac szacowana jest na ponad 40,4 mln złotych. Środki te posłużą zakończeniu budowy DW nr 655 w Suwałkach – to odcinek o długości 0,764 km. Projekt złożony przez miasto Suwałki otrzymał wsparcie 50 procent wartości inwestycji, przy maksymalnym możliwym 80% dofinansowaniu.

– Cieszymy się, że pozyskaliśmy te pieniądze. Będziemy jeszcze startowali w innych konkursach, by jak najmniej wydać na tę inwestycję z budżetu naszego miasta, czyli z kieszeni mieszkańców. Chcę podziękować wszystkim, dzięki którym przyznano nam pieniądze na tę ważną inwestycję, w tym posłowi Jarosławowi Zielińskiemu. Liczę też na dalsze wsparcie. Nie jesteśmy jeszcze gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację budowy tej drogi. Mamy związane ręce. Czekamy aż PKP PLK opracuje projekt techniczny przebiegu linii kolejowej Ełk-Trakiszki. Dopiero wtedy będziemy mogli realizować tę inwestycję – powiedział na spotkaniu Czesław Renkiewicz.

– Zawsze deklaruję pomoc i współpracę z samorządem. Najważniejsze byśmy z sobą rozmawiali i ustalali priorytety oraz argumenty do wspierania przyszłych inwestycji – stwierdził poseł Jarosław Zieliński.