30-lecie Laktopolu

W uroczystościach z okazji 30-lecia firmy Laktopol w Suwałkach wziął w piątek (12 lipca) udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta. Gala odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podziękowania za wsparcie samorządu w rozwój firmy na ręce Prezydenta złożyli Olgierd Meysztowicz, prezes Laktopolu i Lech Antonowicz, dyrektor zakładu w Suwałkach. Czesław Renkiewicz odwdzięczył się Medalem za zasługi dla miasta.

- Państwa firma przynosi określone korzyści finansowe i życzę aby tych korzyści było w przyszłości jak najwięcej. Jak będzie zysk, to będą środki na rozwój, na wyższe wynagrodzenia pracowników – mówił Prezydent. - Widzę jak Państwa firma urosła, jak kwitnie. Życzę też aby spełniły się Państwa plany dotyczące rozwoju. Miasto ma określoną korzyść z dobrze funkcjonującej firmy, to m.in. miejsca pracy i podatki podatki. Niech ta firma rozwija się jak najlepiej, tak aby płaciła jak najwięcej podatków – dodał Czesław Renkiewicz.

Laktopol dysponuje jedną z największych proszkowni mleka we wschodniej Europie. Może przerobić 1,5 miliona litrów mleka dziennie i wyprodukować do 160 ton proszków mlecznych w ciągu doby. Sprzedaje swoje produkty za prawie miliard złotych rocznie. Trafiają one do 80 krajów świata, w tym Europy, ale głównie Afryki, Dalekiego Wschodu oraz Ameryki Południowej. Aktualnie w suwalskim zakładzie pracuje 210 osób.

Sztandarowym wyrobem Laktopolu jest preparat mleczno-tłuszczowy FFMP Instant, czyli proszek odtłuszczonego mleka z dodatkiem tłuszczów roślinnych. Jest on doskonałym zamiennikiem pełnego mleka w proszku. Z jego wykorzystaniem można produkować napoje mleczne, analogi serów i lodów, wyroby piekarnicze i cukiernicze oraz koncentraty spożywcze. Zakład wytwarza także mleko w proszku, serwatki w proszku, laktozę oraz proszki cukiernicze i piekarnicze.