30-lecie Wigierskiego Parku Narodowego

Wigierski Park Narodowy świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji w środę (23.10) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja „Turystyka w ochronie przyrody”. Poruszano kwestie dotyczące zmian krajobrazu WPN, walorów przyrodniczych Parku i szeroko pojętego zagadnienia turystki.
W konferencji udział wzięli przedstawiciele parków narodowych z całej Polski i zaproszeni goście. Miasto reprezentowali Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Z okazji jubileuszu Tomasz Huszcza, Dyrektor Wigierskiego Parku Narodowego otrzymał moc gratulacji i życzeń.

- To wspaniały jubileusz Parku ściśle związanego z naszym miastem. Wprawdzie Park leży kilkanaście kilometrów od nas, ale łączy nas rzeka Czarna Hańcza, która niesie wody z jeziora Hańcza do jeziora Wigry. Życzenie na początek - żeby zawsze były to czyste wody – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. - Z okazji święta, chciałbym podziękować władzom Parku za współpracę, bardzo dobrą współpracę, za otwartość w stosunku do suwalskiego samorządu, za działania edukacyjne. Ten park jest naszym dużym walorem, walorem Suwalszczyzny, stanowi też dużą wartość dla mieszkańców naszego miasta. Powinniśmy wspólnie dbać o to miejsce, pielęgnować je – dodał Prezydent.