Aktualności

38. PZLA MP U23: medale, rekordy, pozytywne nastroje

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach odbyły się 38 PZLA Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce. Do Suwałk z całego kraju zjechało ponad 400 zawodników i trenerów królowej sportu. Niektórzy z nich oprócz medali i świetnych wyników wywieźli z Suwałk rekordy życiowe, a przede wszystkim świetne nastroje, które napawają optymizmem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski Seniorów, gdzie nasze miasto również wystąpi w roli organizatora i gospodarza.

- To dla naszego Miasta olbrzymia promocja i prestiż. Organizacja mistrzostw to kolejna okazja do zaprezentowania naszej bazy sportowej, a szczególnie stadionu lekkoatletycznego, który kilka lat temu kosztem 12 milionów złotych przeszedł gruntowną modernizację – mówił w trakcie otarcia imprezy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Mam nadzieję, że organizacja tych mistrzostw w Suwałkach umocni jeszcze bardziej nasze miasto na lekkoatletycznej mapie Polski, a przyszły rok będzie prawdziwym sportowym świętem gdy do Suwałk zjadą najlepsi lekkoatleci w kraju – podsumował Prezydent Suwałk.

W otwarciu imprezy wziął także udział Henryk Olszewski, Prezes PZLA.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy oraz przeczytania relacji na stronach PZLA z obu dni zawodów.


26
Lipiec