60 lat Przedszkola nr 4

Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, absolwenci oraz rodzice ze swoimi dziećmi świętowali w środę (15 listopada) 60-lecie powstania Przedszkola nr 4 w Suwałkach. Z tej okazji w auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się uroczysta gala, w trakcie której to wychowankowie przedszkola odgrywali najważniejszą rolę – były występy, koncerty i pokazy taneczne.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

- W dniu tak pięknego jubileuszu chciałbym przekazać całej kadrze placówki, wychowankom oraz ich rodzicom serdeczne życzenia – mówił w trakcie uroczystości Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który w prezencie przekazał dyrekcji Przedszkola nr 4 czek na 10.000 zł z przeznaczeniem na zakup zabawek  i akcesoriów do nauki dla przedszkolaków.

Do Przedszkola nr 4 uczęszcza 175 dzieci, którym zapewnia się integracyjną formę edukacji przedszkolnej. Pracuje tam 20 nauczycieli i 17 pracowników administracji i obsługi. W przedszkolu jest zatrudniony psycholog, pedagog specjalny i logopeda.

Miasto Suwałki w ostatnich latach przeprowadziło wiele prac i modernizacji w budynku placówki. W 2018 r. na terenie przedszkola został wybudowany nowy plac zabaw, a w 2019 r. przedszkole zostało poddane termomodernizacji oraz została wymieniona w całym budynku elektryka.

Aktualnie, od 1994 r. dyrektorem przedszkola jest Danuta Jolanta Palczewska.

Przedszkole prowadzi intensywne działania nastawione na integrację ze środowiskiem lokalnym i aktywnie uczestniczy w wielu uroczystościach. Przedszkolaki corocznie biorą udział w różnorodnych imprezach kulturalno –oświatowych, konkursach, olimpiadach i przeglądach organizowanych na terenie naszego miasta.

W ramach obchodów jubileuszu 60 – lecia działalności przedszkola 20 września 2023r., nastąpiło uroczyste zakopanie kapsuły czasu na terenie przedszkola. W kapsule znalazł się pendrive z zapisem różnych wydarzeń, które odbyły się w przedszkolu, treść hymnu przedszkolnego, którego autorkami są nauczycielki, zdjęcia obecnej kadry pedagogicznej i pracowników przedszkola, mała maskotka. W przyszłości, ktoś kto ją otworzy, dowie się jak wyglądało przedszkole, co robiło, jak mijał dzień w przedszkolu, jakie przedszkole odnosiło sukcesy i jakie talenty je wyróżniało.