Aktualności

Akcja Sprzątania Świata

W dniu 16 września na terenie całego miasta zorganizowana została akcja sprzątania świata w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, który przypada 17 września br.
 
W akcji zaangażowanych zostało ok. 300 osób z 6 suwalskich jednostek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach (II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach, Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół nr 6.
 
Oczyszczony został znaczy obszar naszego miasta obejmujący: ul. Zarzecze, ul. Staszica, teren wokół Hospicjum, ul. Szpitalną, ul. Bulwarową, obcinek wzdłuż rzeki Czarna Hańcza (od Sądu Okręgowego do Zalewu Arkadia), skwer przy zbiegu ulic Sejneńska/Utrata,  ul. Utrata przy dworcu PKS, ul. Kolejowa, okolice dworca PKP, ul. Reja, ul. Daszyńskiego, ul. Sikorskiego.
 
Mimo, że nasze miasto jest miastem zadbanym czujne oczy uczestników wypatrzyły pokaźną ilość różnego rodzaju odpadków, które trafiły tam gdzie od razu powinny się znaleźć tj. do worków na śmieci. Co więcej, śmieci od razu były segregowane!
 
Można liczyć na suwalską młodzież, która aktywnie włączyła się w akcję i robiła porządki po swojemu. Oczywiście wszystkie akcje były prowadzone pod nadzorem kadry nauczycielskiej, która poradziła sobie również w „akcji terenowej”. Serdecznie dziękujemy!
 
Zachęcamy do włączania się w inicjatywy ekologiczne, dzięki którym Suwałki stają się miastem przyjaznym do życia.
 
Więcej zdjęć i informacji zostanie opublikowanych niedługo na stronie https://planetheroes.pl/home

16
Wrzesień