Aktualności

Apel Prezydenta Suwałk do suwalskich dzieci, młodzieży i rodziców

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Suwałk.

Zwracam się do Was ze szczególną prośbą. W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki występowania wirusa COVID-19 – popularnie zwanego koronawirusem. Od dziś przez kolejne 2 tygodnie zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe, żłobki i kluby dziecięce w całym kraju. Jest też zalecenie o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Te działania wdrożyliśmy już w Suwałkach. Ponadto podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń sportowo - artystycznych, zajęć w Suwalskim Ośrodku Kultury i Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zdecydowałem również o zamknięciu suwalskich pływalni w tym Aquaparku.

Zamknięcie tych wszystkich instytucji podyktowane jest troską o nasze zdrowie. Wiemy, że koronawirus rozprzestrzenia się głównie w dużych skupiskach ludzi. Dlatego też staramy się temu przeciwdziałać i ograniczyć masowe spotkania ludzi.

Zwracam się ze szczególną prośbą do dzieci i młodzieży z Suwałk. Zamknięcie placówek oświatowych nie oznacza, że są to kolejne ferie czy początek wakacji. Nie oznacza to, że możemy spędzić ten czas w dowolny sposób. Zamknięcie placówek oświatowych ma spowodować byśmy ograniczyli spotkania w dużych grupach. Nie powielajmy błędu którzy zrobili Włosi! Tam również zamknięto szkoły, a społeczeństwo nie zareagowało na to w sposób właściwy.

Drodzy rodzice. Uczulmy dzieci i dopilnujmy dzieci. Proszę by Państwa pociechy nie organizowały masowych spotkań w nadchodzącym wolnym czasie na terenie suwalskich galerii handlowych, sklepów, barów czy restauracji. Te dwa tygodnie mają być poniekąd czasem kwarantanny. Nie proszę by zamknęli Państwo swoje dzieci w domach. Zwracam uwagę na to co wydarzyło się w krajach zachodniej Europy. Bądźmy bogatsi w te doświadczenie i wyciągnijmy z tego właściwe wnioski.

Proszę bądźmy czujni, ale zachowajmy przy tym spokój i zdrowy rozsądek. Wierzę, że stosowanie się do zaleceń pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirsuem.

Z wyrazami szacunku
Czesław Renkiewicz
Prezydent Miasta Suwałk

12
Marzec