Aktualności

Apel Prezydenta Suwałk do suwalskich seniorów

Szanowni Państwo, drodzy seniorzy.
 

Zwracam się do Was ze szczególną prośbą. W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki występowania wirusa COVID-19 – popularnie zwanego koronawirusem. W tym czasie wszyscy powinniśmy zachować szczególną ostrożność i ściśle stosować się do wytycznych służb sanitarnych dotyczących podstawowych zasad higieny. Dotyczy to głównie osób starszych gdyż jak pokazują statystyki to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na działania nowego koronawirusa.

Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Główny Inspektorat Sanitarny zaleca m.in. unikanie uczestnictwa we wszelkiego rodzaju imprezach organizowanych przez domy i kluby Seniora. Proszę i apeluję o unikanie spotkań w ramach grup zrzeszonych w stowarzyszeniach suwalskich seniorów oraz nieorganizowanie imprez z udziałem większej grupy seniorów. Zwracam się z prośbą byście Państwo unikali dużych skupisk ludności, gdzie możecie być potencjalnie narażeni na zakażenie się tą nową chorobą.

Bądźmy czujni, ale zachowajmy przy tym spokój i zdrowy rozsądek. Wierzę, że stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirsuem.
                                                                                                                                                               
 
Z wyrazami szacunku
Czesław Renkiewicz
Prezydent Miasta Suwałk

11
Marzec