Aktualności

Będzie spotkanie z firmami z ul. Północnej

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotka się z właścicielami firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach, którzy w ostatnich dniach wystosowali apel o remont drogi dojazdowej do ich przedsiębiorstw.

- Przeanalizowaliśmy złożony wniosek i chcemy podjąć w tej sprawie rozmowy oraz współpracę z przedsiębiorcami. Mam przygotowaną konkretną propozycję, którą zaprezentuję właścicielom firm na spotkaniu w najbliższy wtorek – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkSuwalscy przedsiębiorcy wiedzą, że mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie poprawy infrastruktury również i tej drogowej – dodaje Prezydent Suwałk.

Świadczą o tym realizowane inwestycje jak chociażby warta 42 miliony złotych trwająca właśnie przebudowa dróg w południowej części Suwałk w sąsiedztwie fabryk położnych w strefie ekonomicznej.

W przeszłości Miasto również z powodzeniem realizowało inwestycje, które wspierali sami przedsiębiorcy. W 2018 roku jedenaście firm prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z Prezydentem Suwałk specjalne porozumienie na mocy, którego do ich firm została wybudowana droga dojazdowa. W formule porozumień Miasto Suwałki realizuje również budowę dróg dojazdowych do nowobudowanych osiedli mieszkaniowych czy obiektów handlowych.

21
Luty