Aktualności

Biznes i samorząd – o wyzwaniach technologicznych

Dwudniowe Forum Biznesu Pogranicza, w tym roku poświęcone wyzwaniom technologicznym – sztucznej inteligencji, robotyce czy automatyce. Przedsiębiorcy, politycy, ekonomiści, specjaliści wszelakich branż dyskutują o tym jak prowadzić swój biznes.

Spotkanie rozpoczął swoim wystąpieniem Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Każdego roku staramy się poruszyć zupełnie inną dziedzinę okołobiznesową by znaleźć odpowiedzi na te pytania, które w niej nas najbardziej ciekawią. Cieszę się, że te wydarzenie wykuło już swą pozycję na tle województwa i kraju i że z naszego zaproszenia do udziału w Forum chętnie korzystają specjaliści ze świata nauki ale i biznesu – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Forum Biznesowe Pogranicza to dwudniowe wydarzenie, które zaoferuje uczestnikom wyjątkową okazję do poszerzenia swojej wiedzy i wymiany doświadczeń. W programie znalazły się fascynujące wykłady oraz liczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów m.in.:

  • „KIEDY ZAROBKI POLAKÓW OSIĄGNĄ ŚREDNIĄ STREFY EURO?”
Prof. dr hab. Joanna Tyrowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, wybitna ekonomistka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju gospodarczego Polski. Jej wykład to doskonała okazja, aby zrozumieć, jakie czynniki wpływają na zarobki Polaków oraz jak regulowanie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oddziałuje na inflację i gospodarkę.

  • „ JUŻ NIE TWÓRCA, A STWÓRCA – WPŁYW SZTUCZNEJ INTELIGENCJI NA GOSPODARKĘ”
dr Maciej Kawecki, popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga makeway.pl. Sztuczna inteligencja to temat gorący w dzisiejszym świecie biznesu. Dr Maciej Kawecki przybliżył, jak AI wpływa na naszą gospodarkę i jakie nowe możliwości otwiera przez przedsiębiorstwami.

  • „DLACZEGO WARTO MIEĆ STRATEGIĘ NA ROZWÓJ SWOJEGO BIZNESU?”
Lechosław Chalecki, trener biznesu w Szkole Inspiracji i BNI Polska. Przedsiębiorca z naturalnym talentem stratega. Autor książek "Potęga Życia - Jak zacząć od nowa nie zmieniając wszystkiego wokół” i „Strategia Snajpera w Biznesie”. Twórca Praktycznej Akademii Lidera i Biznesu w Dobrym Stylu.

Podczas Forum Biznesowego Pogranicza odbywają się również panele dyskusyjne, na których eksperci z różnych dziedzin dzielą się swoimi wizjami i analizami dotyczącymi wyzwań technologicznych, rozwoju biznesu i współpracy z samorządami.

16
Listopad