Aktualności

Blues od rana do nocy i od nocy do rana. Bogaty program tegorocznego SBF

Suwałki Blues Festival od lat może pochwalić się znakomitym programem pełnym koncertów bluesowych gwiazd. Tegoroczna edycja nie będzie pod tym względem inna. Kilka scen plenerowych, na których wystąpią najlepsi z najlepszych na bluesowym firmamencie, wieczorne klubowe granie i zaledwie kilka chwil po ich zakończeniu śniadania na bluesową nutę. 4 dni bluesowego święta już od 11 lipca!

W tym roku zapraszamy na koncerty plenerowe na scenie ustawionej na placu M. Konopnickiej, zlokalizowanej przy Ratuszu, ukrytej pośród zieleni parku Konstytucji 3 Maja oraz sąsiadującej z Aleją Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej.
Tradycyjnie bluesa w swojej karcie wieczornej i śniadaniowej będą miały suwalskie kluby. Nie tylko muzyczny apetyt zostanie zaspokojony w Piwiarni, ul. Chłodna 2, Browarze Północnym, ul. T. Noniewicza 42, Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75, Black Pub Komin, ul. E. Plater 1 i OPEN Suwalszczyzna, ul. Noniewicza 71 a.

Przy wspomnianej dwukrotnie ul. Noniewicza stanie też trzecie miejsce, gdzie będzie rozbrzmiewał wieczorami blues. To Namiot Bluesowy, gdzie zaplanowano koncerty w piątkowy i sobotni wieczór, ale i w niedzielę będzie okazja posłuchać muzyki
Właśnie w niedzielę na koniec, późnym wieczorem, zapraszamy do czterech miejsc – Browar Północny, Piwiarnia, Rozmarino i Namiot Bluesowy – na jam session.

To na koniec, a na początek nie tylko koncert otwarcia, na który nie ma już biletów, ale wciąż można liczyć na pojedyncze zwroty, ale też odsłonięcie bluesowego muralu na ul. T. Noniewicza 48 oraz odkrycie kolejnych tablic w Alei Gwiazd Bluesa przy ul. Chłodnej. Pierwsze dźwięki ze sceny popłyną natomiast podczas Happeningu Bluesowego na placu M. Konopnickiej.

Cały szczegółowy program można znaleźć na www.suwalkiblues.com!

źródło: soksuwalki.eu

11
Lipiec