Aktualności

Dwaj suwalczanie Wicemistrzami Polski

24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy w przedziale wiekowym 18-21 lat, z 48 klubów z całej Polski.

Młodzieżowcy startowali w kata oraz w kumite, w formule lekkiego kontaktu i full kontaktu. Suwalski Klub Karate tym razem wystawił dwóch zawodników, Sebastiana Biłbaka i Michała Karpowicza.

Sebastian Biłbak jest doświadczonym zawodnikiem i był to jego ostatni start w tym przedziale wiekowym. W roku ubiegłym Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 75 kg. Tym razem nie udało mu się obronić tytułu w walkach kontaktowych. Zawodnik zajął III miejsce po dyskwalifikacji w półfinale (za mocno wykonana prawidłowa technika na głowę). Sebastian zdobył jeszcze drugi medal i został Wicemistrzem Polski w lekkim kontakcie.

Drugi zawodnik Michał Karpowicz to nowicjusz. Jako 18 latek, po raz pierwszy wystartował w kategorii młodzieżowca. Startował aż w trzech konkurencjach, w lekkim kontakcie i w full kontakcie przegrał swoje pojedynki i nie udało mu się zakwalifikować do strefy medalowej. Natomiast w kategorii kata Michał wypadł dobrze, zdobył srebrny medal i został Wicemistrzem Polski. W finale pokonał dwóch swoich kolegów z Kadry Polski. Uległ tylko zawodnikowi z Łomży, który był mistrzem z poprzedniego roku.

Był to ostatni start tych zawodników przed Mistrzostwami Europy Młodzieżowców.
Na Mistrzostwach Europy wystartuje aż pięcioro suwalskich zawodników. Czworo młodzieżowców - Aleksandra Czerwiecka, Wojciech Żytkiewicz, Sebastian Biłbak, Michał Karpowicz oraz jeden kadet - Krzysztof Alicki.