Aktualności

Ferie na sportowo

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach był bardzo intensywny. Już w niedzielę 25.01.2015 r. w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 2 odbył się po raz pierwszy „Wielki Sportowy Karnawał 2015”.


W poniedziałek 26.01.2015 r., odbyła się wycieczka do Republiki Ściborskiej położonej w gminie Banie Mazurskie. Program zajęć uwzględniał m.in. przejazd psimi zaprzęgami, zwiedzanie wioski indiańskiej i eskimoskiej oraz muzeum Marii Rodziewiczówny. Ponadto pan Dariusz Morsztyn, znany mieszkańcom Suwalszczyzny jako ,,Biegnący Wilk”, zorganizował dla uczestników zjazd na sankach fińskich. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne ognisko z poczęstunkiem wegetariańskim. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w pobliskiej Gołdapi, gdzie OSiR zapewnił wszystkim dzieciom ciepły posiłek.
Okres ferii zimowych to także czas tzw. „otwartych drzwi” sekcji sportowych prowadzonych przez OSiR. I tak, w dniach 26-30.01.2015 r. w Ośrodku Żeglarskim nad Zalewem Arkadia odbyły się otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży. Trener sekcji żeglarstwa przeprowadził zajęcia, podczas których został przedstawiony zarys teorii żeglowania, prac szkutniczych oraz budowy bojerów.
Z kolei w modelarni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ulicy Wojska Polskiego 17 w tym samym czasie odbyły się otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu modelarstwa lotniczego. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy przygotowali modele, które następnie mogli sprawdzić podczas wewnętrznych zawodów.
Uczestnicy otwartych zajęć w sekcji żeglarstwa i modelarstwa lotniczego 28.01.2015 r. wzięli udział także w we wspólnych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa na lodzie oraz pierwszej pomocy. Zajęcia miały charakter praktyczny i były przeprowadzone przez ratowników z Suwalskiego WOPR. Na zakończenie odbył się „zimowy grill”, podczas którego nie zabrakło rozmów nt „bezpiecznych ferii”.
W środę 27.01.2015 r. w hali sportowej OSiR odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W turnieju rozgrywanym w systemie FUNINO udział wzięło 10 drużyn szkół podstawowych oraz 8 drużyn szkół gimnazjalnych. Organizator ufundował nagrody w postaci pucharów, medali oraz dyplomów.
W okresie zimowym ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszą się kuligi. Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach przygotowanego programu zorganizował kulig, którego szlak prowadził przez urokliwe terenu otuliny Wigierskiego Parku Narodowego. Oprócz zimowego przejazdu sanną przewidziano m.in. gry i zabawy na stoku z wykorzystaniem sanek i innego sprzętu do zjeżdżania. Na zakończenie kuligu tradycyjnie odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Nie mniejszą popularnością cieszyły się także zajęcia sportowo-rekreacyjne zorganizowane w Aquaparku. Była to impreza, która kończyła pierwszy tydzień „Ferii zimowych z OSiR”.

 

 

 

03
Luty