Aktualności

Gratulacje suwalskim sportowcom

Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk spotkał się w środę (23 września) z Danielem Myszkowskim, suwalskim utytułowanym kulturystą oraz szachistami i trenerami ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy w ostatnich dniach odnieśli istotne, ogólnopolskie sukcesy. Była to okazja do podziękowania za reprezentowanie oraz promocję Suwałk na arenach sportowych w kraju.

W miniony weekend w Warszawie odbyły się jedne z największych targów kulturystyki i fitness w całej Europie, którym towarzyszyły zawody sportowe sylwetkowych - bardzo prestiżowe zawody Słodkiewicz Classic, zaś w niedzielę Puchar Polski.

W zmaganiach wziął udział 3x Mistrz Polski Suwalczanin Daniel Myszkowski.

Daniel ponownie pokazał klasę, "deklasując" swoich przeciwników i jednogłośnymi decyzjami sędziów sięgał po najwyższe trofea tj.

  • Złoto w kat. Men's Physique do 176cm Słodkiewicz Classic
  • Zloto OPEN Men's Physique Słodkiewicz Classic
  • Złoto w kat. Men's Physique do 178cm Puchar Polski
  • Złoto OPEN Men's Physique Puchar Polski

Dla przypomnienia 3 tygodnie wczesniej Daniel jako 1 Polak w historii zdobył trzeci tytuł Mistrza Polski Men's Physique z rzędu. Jako jedyny Polak może pochwalić się takim wyczynem.
 
Kilka dni wcześniej, w niedzielę (13 września 2020 r.) Mistrzowie Województwa z 2019 roku Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, czyli dwie drużyny Szkoły Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, pojechały wraz z opiekunem na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego do Szklarskiej Poręby.

Medal był blisko, a po świetnej grze wszystkich zawodników uczniowie SP 11 zostali Drużynowym Mistrzem Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Jest to niewątpliwie największy sukces  szkoły, gdyż nigdy prędzej szkoła nie zdobyła złota! Dodatkowo Mateusz Milewski, Jakub Pojawa oraz Gabriela Wiszniewska na swoich szachownicach zajęli 2 miejsca! Błażej Pieczulis miał najcięższy dystans na I szachownicy, ale ostatecznie „utrzymał” deskę i zdobył cenne punkty dla drużyny.

- Gratuluję Państwu sukcesów. Jesteście dowodem na to, że ciężka praca, zaangażowanie i nie raz masa wyrzeczeń popłaca. Możecie poszczycić się tym, że w tym co robicie jesteście najlepsi, a my jesteśmy dumni, że miasto ma tak ambitnych sportowców – mówił Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

23
Wrzesień