Aktualności

Informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się już za tydzień w piątek (15 stycznia 2021r.). W Suwałkach do tej pory zgłosiło się 5 gabinetów lekarskich, które oferować będą możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Rodzinna" Jacek Obrączka – ul. Antoniego Patli 
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Rodzinna" Jacek Obrączka – ul. Emilii Plater        
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poradnia Medycyny Rodzinnej" s.c. – ul. Emila Młynarskiego               
  • Praktyka Lekarzy Rodzinnych "NA KLONOWEJ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Klonowa             
  • PRYMUS' Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Ludwika Waryńskiego              


- Dziękuję suwalskim medykom za zgłoszenia i liczę na to, że również kolejne gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej dołączą do nich i stworzą kolejne zespoły szczepienne. Im szybciej uda się zaszczepić jak największą liczbę Suwalczan tym szybciej uda nam się powrócić do normalności sprzed roku - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia zaczęły się również w większości państw UE. Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) sa przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Szczepionki dla kolejnych grup została podzielona na 3 etapy, z którymi można zapoznać się TUTAJ.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się już 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.

07
Styczeń