Aktualności

Jarmark Kamedulski 2021. Moc koncertów, film o Suwałkach i strefa familijna

Od 13 do 15 sierpnia Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na trzy dni atrakcji. Nie zabraknie znanych polskich artystów, gwiazdą wieczoru będzie CLEO z zespołem. W programie także Gala Nagrody Włócznia Jaćwingów, premiera filmu o Suwałkach, występy lokalnych zespołów, wernisaż kolekcji polskiej sztuki współczesnej Izabeli Roman, kiermasz z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski poprzedzą dwa wyjątkowe wydarzenia.
W piątek, 13 sierpnia Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wernisaż wystawy pt. "DAR. Izabela Roman - kolekcja polskiej sztuki współczesnej". To dzieła polskiego malarstwa współczesnego podarowane przez mieszkającą w Stanach Zjednoczonych Izabelę Roman, stryjeczną wnuczkę Walerego Romana, działacza państwowego i społecznego II Rzeczypospolitej.

Wieczorem tego samego dnia, w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk "Włócznia Jaćwingów 2020". Uroczystość uświetni koncert z udziałem Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończak, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack.

W sobotę, 14 sierpnia zapraszamy do parku Konstytucji 3 Maja na kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Również sobotni wieczór zapowiada się bardzo muzycznie. Pierwsze dźwięki zabrzmią o godz. 18.00 - wystąpi suwalska grupa Twinpix. Po niej na scenie w parku Konstytucji 3 Maja pojawi się zespół Bright Ophidia z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek - CLEO, która wystąpi z zespołem.

Do niedzielnych atrakcji dołączy familijna strefa zabaw dla dzieci oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi z przyjemnością obejrzą Niedzielny Poranek Teatralny i wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Zaraz po spektaklu odbędzie się ogłoszenie wyników XV już edycji Suwalskich Limeryków Latem, konkursu organizowanego od lat przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych artystów, między innymi Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Suwałki Gospel Choir, zespołów senioralnych "Suwalskie Starszaki" i "Srebrne Pierwiosnki", a także dzieci i młodzież ze Studiów Tańca FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodych muzyków z pracowni muzycznych SOK.

Wieczór zakończy mocny akcent muzyczny - na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpi zespół Studio Accantus z Warszawy. Tuż po koncercie zapraszamy na premierową projekcję filmu przygotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”.

Sportowe miasto - aktywna strefa Jarmarku Kamedulskiego

Częścią Jarmarku Kamedulskiego będzie strefa „Sportowe Miasto” do której zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W sobotę (14.08.2021 roku) na suwalskich bulwarach, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Sztuki „Stara Łaźnia”, będzie odbywał się piknik sportowo-rekreacyjny ze strefą animacji, w tym zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez animatorów wraz z Misiem Uśmichem.  a także strefą wyjątkowych dmuchańców. Pojawią się w niej m.in. oceaniczny plac zabaw, kolorowa zjeżdżalnia Pieniny o wysokości ponad 6 metrów oraz arena przypominająca rzymskie Koloseum z możliwością walki gladiatorów. Poszukujący rozrywki w „amerykańskim stylu” będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze RODEO z mechanicznym bykiem. W strefie dmuchańców pojawi się również wywołujący wiele pozytywnych emocji Bungee Run Fun.

Odwiedzający sobotnim popołudniem suwalskie bulwary, będą mogli spróbować swoich sił w strefie sprawnościowych gier rodzinnych. W programie m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny, konkurs żonglerki piłką i wiele innych integrujących działań.

Ponadto, w strefie aktywnego wypoczynku, zostanie przeprowadzona rywalizacja w zwisie na drążku stacjonarnym na czas oraz konkurs łuczniczy. Fani sportowej rywalizacji z pewnością wezmą udział w meczu Beach Tennisa i Speed-ball’a.

W przerwie od sportowych zmagań będzie można skorzystać ze strefy relaksu, gdzie znajdą się wygodne pufy i leżaki.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 11:00 i potrwa do godz. 18:00.

Szczegółowy program wydarzenia na plakatach i stronach internetowych organizatorów.
Sponsor Jarmarku Kamedulskiego 2021 – Fabryki Mebli FORTE S.A. Organizatorzy: Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury. Partnerzy: Muzeum Okręgowe w Suwałkach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Zakład Dróg i Zieleni w Suwałkach. Patroni medialni: Telewizja Polska oddział Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio 5, Studio Suwałki Polskiego Radia Białystok, Gazeta Współczesna, Dwutygodnik Suwalski oraz portale: Niebywałe Suwałki, Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Kurier Suwalski i Telewizja Internetowa Suwalszczyzna 24.

13
Sierpień