Aktualności

Jedenaście medali lekkoatletów

Worek medali, bo aż jedenaście zdobyła dwunastoosobowa ekipa  z Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hańcza" Suwałki na zawodach w Białymstoku, które odbyły się w sobotę 24 lutego.

Suwalczanie wywalczyli trzy złote, sześć srebrnych i dwa brązowe medale, padło również wiele rekordów życiowych co napawa optymizmem przed sezonem letnim.

Halowym Mistrzem Województwa został Kornel Rybacki, który uzyskał rewelacyjny czas na 60m ppł- 8.74 sek. Pokonanie poprzeczki w skoku wzwyż na wysokości 160cm zapewniło Kornelowi drugie miejsce. Po zaciętej walce w biegu na 60m, Mistrzem Województwa został Patryk Makowski, który uzyskał 7.53 sek. w finale i wygrał ze swoim klubowym kolegą Adamem Leśniewskim. 7.59 sek.- dało Adamowi srebrny medal. Trzeci złoty medal dla klubu wywalczyła w skoku wzwyż  Julia Dorochowicz, z wynikiem 145cm, na drugim miejscu z takim samym wynikiem uplasowała się Wiktoria Miłowicka.

Pozostali medaliści:
Staniewicz Gabriela - II miejsce 60m ppł-9.95s, III miejsce w biegu na 60m - 8.47