Aktualności

Jest odpowiedź GDDKiA na apel Prezydenta Suwałk

Pod koniec listopada Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk zaapelował do GDDKiA o uruchomienie tzw. „przejezdności” obwodnicy jeszcze w tym roku. Odpowiedź drogowców niestety nie wskazuje, dokładnego terminu kiedy ta najważniejsza dla Suwałk droga zostanie oddana do użytkowania. Dlatego też cały czas obowiązuje data wynikająca z umowy, która została określona na marzec 2019 roku.
Z informacji przedstawianych w artykułach prasowych w ostatnich tygodniach m.in. przez Rafała Malinowskiego rzecznika prasowego GDDKiA oddział w Białymstoku oraz Michała Wrzoska, rzecznika prasowego firmy Budimex wynika, że zaawansowanie robót jest na poziomie 95%
- To bardzo dobre informacje dlatego też postanowiłem spytać czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku planuje uruchomienie tzw. „przejezdności” obwodnicy Suwałk jeszcze w tym roku? – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Z odpowiedzi Wojciecha Borzuchowskiego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wynika, że „oddanie do ruchu obwodnicy Suwałk nastąpi niezwłocznie po ukończeniu wszystkich koniecznych robót budowlanych i uzyskaniu koniecznych decyzji administracyjnych umożliwiających użytkowanie obwodnicy Suwałk”
Z apelem Czesława Renkiewicza Prezydenta Suwałk oraz odpowiedzią Wojciecha Borzuchowskiego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku można zapoznać się poniżej.
Przypomnijmy, że przetarg na budowę obwodnicy wygrała firma Budimex, z którą podpisano umowę 29 września 2015r. Budimex ma wykonać całą inwestycję za 299,4 do końca marca przyszłego roku.

13
Grudzień