Aktualności

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o Suwałkach

Prezydent Suwałk ogłasza już szóstą edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Suwałki.  Chodzi o nagrodzenie najlepszych prac o mieście w trzech kategoriach: praca licencjacka i inżynierska, praca magisterska i praca doktorancka. Do konkursu można zgłaszać prace w dziewięciu obszarach tematycznych: gospodarka i rozwój, ekonomia i finanse, edukacja, sport, ochrona środowiska, kultura, turystyka, problematyka społeczna i promocja miasta.

Na zdj. Uczestnicy konkursu piątej edycji z 2020 r.

W załączniku do Zarządzenia Prezydenta Miasta Suwałk (kliknij) dotyczącym konkursu znajduje się lista tematów, które proponujemy do opracowania.

W konkursie może wziąć udział każdy absolwent wyższej szkoły publicznej lub prywatnej z kraju lub z zagranicy, który obronił pracę dyplomową w 2020 roku.

Na zgłoszenia Biuro Prezydenta Miasta czeka do 15 marca 2021 r. Prace wraz z dokumentami, których wykaz znajduje się w Zarządzeniu (kliknij) dotyczącym konkursu należy składać w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1.

Jeśli konkurs, to też nagrody. Pula wynosi aż 10 tys. zł. Za najlepszą pracę doktorancką można otrzymać 5 tys. zł, za pracę magisterską 3 tys. zł, a za licencjacką 2 tys. zł.

Nadesłane prace oceni Komisja Konkursowa złożona m.in. z naczelników wydziałów Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Konkurs jest organizowany po to, aby z nadesłanych prac wyłonić coś, co będzie nowym pomysłem, nowym rozwiązaniem, które można wdrożyć.

- Dzięki konkursowi poznajemy również młodych i uzdolnionych ludzi. Jako przykład podam Panią Olgę Wasilewską tegoroczną laureatkę konkursu i zeszłoroczną absolwentkę na kierunku "Architektura krajobrazu" UWM w Olsztynie. Pani Olga zaprojektowała rondo im. Olimpijczyków Polskich znajdujące się u zbiegu ulic Aleksandry Piłsudskiej oraz Sportowej, a od 1 listopada w Zarządzie Dróg i Zieleni w Suwałkach zatrudniona jest osoba odpowiedzialna za architekturę krajobrazu – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ramach obowiązków służbowych Pani Olga Wasilewska będzie wykonywała m.in. koncepcje zagospodarowania zieleni na terenie Suwałk.

Zwycięzców szóstej edycji konkursu poznamy do 31 maja 2020 r.
20
Listopad