Aktualności

Mikołajkowy Autobus Radia 5

Tradycyjnie od wielu lat suwalski Urząd Miejski odwiedzały dzieci z kolorowego, uśmiechniętego i rozśpiewanego Mikołajkowego Autobusu Radia 5. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy akcji zrezygnowali z przejazdu autobusem przez Suwałki i postanowili zorganizować akcję w siedzibie „Przystani”. W piątek (4 grudnia) podopiecznych świetlicy odwiedzili również  Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

- Spotykamy się w nieco innych okolicznościach niż zazwyczaj. Zawsze odwiedzaliście mnie w Urzędzie Miejskim. Dziś mogę ja Was odwiedzić i przekazać jak co roku prezenty, które mam nadzieję przydadzą się podopiecznym tej organizacji – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który wręczył bon na zakup: konsoli Nintendo Switch V2, sprzętu do treningu boksu oraz elektronicznej tablicy do gry w Darta.

Mikołajkowy Autobus Radia 5 to akcja charytatywna lokalnej rozgłośni radiowej. Odbywa się od wielu lat. Jej celem jest pomoc podopiecznym Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach. Dziennikarze wraz z dziećmi przez cały dzień odwiedzali instytucje i firmy, które zgłosiły chęć pomocy, zarówno finansowej jak i materialnej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z tradycyjnego przejazdu.

04
Grudzień