Aktualności

MKS Ślepsk Suwałki mistrzem 1. Ligi Mężczyzn!

Biało-niebiescy pokonali w wielkim finale faworyzowaną Stal Nysa. W rywalizacji do trzech zwycięstw suwalczanie zwyciężyli 3:0 (25:18, 29:31, 25:19, 25:19). W drodze po końcowy tytuł siatkarze Ślepska pokonali BBTS Bielsko-Biała i Lechię Tomaszów Mazowiecki, zwycięzcę rundy zasadniczej. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w uznaniu sportowego sukcesu naszej drużyny przekazał klubowi czek o wartości 75.000 zł.
- To był świetny miecz i piękne widowisko. Nasza drużyna zasłużyła na ten sukces. Mam nadzieję, że to początek pięknej przygody. Marzeniem kibiców jest by Ślepsk Suwałki awansował do Plus Ligi - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
W trzecim meczu finału gospodarze wyszli na parkiet mocno zmotywowani. Podopieczni Mateusza Mielnika już od pierwszych piłek pokazali, że zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji kibice mogą oczekiwać widowiska na najwyższym poziomie. Za sprawą dobrej zagrywki i równej grze w bloku zdominowali rywali. Świetnie funkcjonowała również gra skrzydłami, gdzie trudne piłki „kończył” Wojciech Winnik. W pierwszej odsłonie górą byli biało-niebiescy, którzy zwyciężyli do 18 punktów.
Drugi set sprawił, że serca zabiły nieco szybciej. Nysianie poprawili grę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie zwyciężyli na przewagi, do 29 punktów. Stalowcy doskonale wytrzymali próbę nerwów i pozostawili kwestię finału otwartą.
Trzecia partia to pewnego rodzaju kopiuj-wklej pierwszej odsłony. Siatkarze Ślepska szybko pozbierali się po porażce w drugim secie i przyspieszyli grę. W szeregach biało-niebieskich dobrze funkcjonowały zagrywka i obrona, gdzie popisywał się libero MKS – Paweł Filipowicz. W pewnym momencie na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Jeden z kibiców Ślepska wybił piłkę, do której zmierzali zawodnicy Stali. Doszło do rękoczynów, ale skończyło się na słownych reprymendach. Ostatecznie, biało-niebiescy zwyciężyli do 19 punktów i do końcowego sukcesu brakowało im zaledwie 25 punktów.
W czwartym secie gospodarze poszli za ciosem i wyraźnie wygrali. Sportowy awans do PlusLigi i Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce stały się faktem.
Przed nami weryfikacja klubu m.in pod kątem odpowiedniej hali sportowej czy możliwości organizacyjno-finansowych.